Jak zaúčtovat dotaci Antivirus typu A a B

onbusiness.cz
26. 6. 2020

V současné době řada účetních řeší, jak se vypořádat s vyúčtováním dotace Antivirus, o kterou je možné požádat na úřadu práce (ÚP). V zásadě jde o běžný typ dotace, která má vést k podpoře trhu práce. Je to podobný příspěvek jako např. v případě chráněných dílen nebo na vytvoření nového pracovního místa.

Více

Článek si můžete přečíst zde.

Daně lze řešit až v srpnu. Většina lidí má však hotovo.

Klatovský deník, Chebský deník, Domažlický deník, Karlovarský deník, Plzeňský deník, Rokycanský deník, Sokolovský deník, Tachovský deník
25. 6. 2020

I když Češi mohou letos odevzdat svá daňová přiznání za minulý rok kvůli epidemii výjimečně až do 18. srpna, většina z nich tak již učinila. Vyplývá to z údajů, které Deník včera získal od Finanční správy.

Více

Celý článek je k dispozici zde.

Elektronické faktury letos začal přijímat stát. Pomůže jejich rozšíření také koronavirus?

businessinfo.cz
22. 6. 2020

Elektronické faktury existují již několik let, přesto je jejich rozšíření zatím poměrně malé. Letošní rok by však pro ně mohl být zlomový. Jednak je začne plně přijímat stát a další veřejné instituce, zároveň se kvůli pandemii výrazně prosazují digitální řešení i v oborech, kde se jim dosud nedařilo.

Více

Článek je k dispozici zde.

Historie českého účetnictví: osobnosti, terminologie, souvislosti

onbusiness.cz
19. 6. 2020

Kde jsou kořeny českého systému účetnictví? Kdo stál u jeho zrodu? Přemýšleli jste někdy nad podobnými otázkami? Odpovědi na ně vás v každém případě nejspíše překvapí. Při pohledu do historie účetnictví na území dnešní České republiky nelze pominout tři osobnosti: Karla Petra Kheila ml., Josefa Pazourka a Hugo Raulicha.

Více

Celý článek si můžete přečíst zde.

Parlament schválil novelu daňového řádu, která přinese online finanční úřad

Tisková zpráva MF ČR
11. 6. 2020

Senát 11. 6. 2020 ve zrychleném jednání schválil novelu daňového řádu. Návrh z dílny Ministerstva financí přináší rozsáhlou modernizaci, zjednodušení a elektronizaci daní. Stěžejní součástí této novely je legislativní ukotvení online finančního úřadu. Novela dále zjednoduší kontrolní postupy, sníží daňové pokuty a úroky a podpoří elektronickou komunikaci s finančním úřadem. Předloha rovněž umožní částečné vracení nadměrných odpočtů DPH v podobě záloh a upravuje formulářová podání při správě daní.

Úřad vyšel vstříc firmě zasažené koronavirem, hned jí ale peníze zase strhl

irozhlas.cz ● Martin Štorkán
14. 6. 2020

Podnikatele zasáhla tvrdá opatření proti šíření koronaviru. Mezi postiženými je i pražská firma provozující obchody s francouzskou módou. Kvůli problémům požádala v dubnu finanční úřad o odložení platby daně a úřad jí vyhověl. Potřebné finanční prostředky jí ale následně strhl z přeplatku jiné daně.

Vladimíra Přibylová z Komory certifikovaných účetních upozorňuje, že se rozhodnutí může zdát nelogické, ale o přeplatcích a nedoplatcích rozhodují jednotliví úředníci, a pokud mají nějaké mantinely, můžou rozhodovat různě.

Více

Celá reportáž je k dispozici zde.

Jak uchovávat termoúčtenky

onbusiness.cz
9. 6. 2020

Co s účtenkami, které jsou vytištěné na termopapír a jejichž obsah časem zmizí? Jak tyto doklady archivovat? Tuto otázku dennodenně řeší mnoho účetních. Není totiž stále jasné, jestli nascanovaná termoúčtenka je zcela v pořádku a původní papírová se může vyhodit do koše. Jak tedy na ně? Článek řeší problematiku naskenovaných dokumentů a na závěr předkládá doporučení jak s nimi nakládat.

Více

Celý článek najdete zde.

Účetní svět on-line a bez rutinních procesů

Verlag Dashöfer
8. 6. 2020

Ze dne na den se v mnoha firmách v nouzovém stavu zastavil, anebo přinejmenším zpomalil, život. Faktury zůstaly na stole. Papíry v šanonech v zavřených kancelářích. Tento „papírový“ způsob práce se ukázal v dané chvíli jako nepraktický. Mnohem lepší variantou je zkontrolovat, zda robot ve své noční směně postahoval, zaúčtoval bankovní výpisy, zadal faktury do účetnictví, zkontroloval datové schránky a připravil třeba i smlouvy.

Jak se zbavit zahlcení papíry, rutiny, práce bez možné součinnosti s jinými kolegy, se dozvíte na konferenci Digitalizace účetnictví 2020. Odborným partnerem konference, která se koná 26. srpna 2020 od 9 do 16,30 v Praze, je Komora certifikovaných účetních.

Konference Komory, s obdobným obsahem se uskuteční 11. 11. 2020.

Více

Přečíst si celý článek můžete zde.

Poslanci schválili upravenou novelu, která přinese online finanční úřad

Tisková zpráva MF ČR

Poslanecká sněmovna na schůzi dne 27. května ve zrychleném jednání schválila novelu daňového řádu. Návrh z dílny Ministerstva financí přináší rozsáhlou modernizaci, zjednodušení a elektronizaci daní. Stěžejní součástí této novely je legislativní ukotvení online finančního úřadu. Novela dále zjednoduší kontrolní postupy, sníží daňové pokuty a úroky a podpoří elektronickou komunikaci s finančním úřadem. Předloha rovněž umožní částečné vracení nadměrných odpočtů DPH v podobě záloh a upravuje formulářová podání při správě daní. Materiál vychází z původní předlohy, která nebyla v minulém měsíci Poslaneckou sněmovnou přijata poté, co ji Senát poslancům vrátil.

Dopady COVID-19 na účetnictví podle českých účetních předpisů

Auditor
27. 5. 2020

Není pochyb o tom, že důsledky šíření COVID-19 dopadly na většinu podnikatelů. Důsledkem vyhlášení celosvětové pandemie a nouzového stavu bylo přijetí (nejen) opatření pro zamezení šíření koronaviru v ČR, která zásadně změnila ekonomické podmínky, v nichž podnikatelé doposud působili.

Více

Celý text naleznete zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...11 | 12 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek