Novinky

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...48 | 49 |

Strana 1 z 49, zobrazeno 20 záznamů z celkových 976, záznamy 1 až 20

1. 6. 2020 — Hledáme nejlepší ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2020

Třetí ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU, ve kterém se hledají nejlepší profesní účetní a nejlepší účetní firma v České republice, odstartovala v pondělí 1. června 2020. Soutěž, jež pořádá společnost WOLTERS KLUWER, přináší pro tento rok několik novinek v pravidlech. Nominace kandidátů na titul ÚČETNÍ ROKU 2020 jsou zcela otevřené – nominační přihlášku může zaslat kdokoliv bez omezení včetně možné nominace sebe samého. Tisková zpráva k soutěži je k dispozici zde.

28. 5. 2020 — Mzdová účtárna v době koronaviru

Onemocnění COVID-19 přineslo řadu opatření, která se dotýkají mzdové agendy - různé druhy překážek, příspěvky, odložené odvody, změny v exekucích a k tomu samozřejmě běžná mzdová agenda, eneschopenky. COVID-19 spustil v rámci Komory též webináře. A tak jsme ty dva počiny spojily a zveme Vás ve středu 17. 6. 2020 na webinář Dagmar Kučerové "Mzdová účtárna v době koronaviru". Bližší informace k obsahu a přihlášku naleznete zde.

28. 5. 2020 — Osobnostní rozvoj letos v České republice

Už to tak bývá, že život přináší změny, na které je třeba reagovat. Tradiční týdenní školení osobnostního rozvoje s doktorem Miloslavem Hrubým, plánované na září ve slunném Španělsku, se vlivem okolností s koronavirem, nakonec uskuteční v České republice. V tuto chvíli hledáme vhodné prostory a jakmile bude vybrán vhodný resort, budete informováni. O Španělsko však nepřijdete, to se posouvá na rok 2021.

27. 5. 2020 — Prezentace ke komorové snídani "Odpisy vs opravné položky"

Pokud jste neměli možnost se virtuálně osobně zúčastnit středeční snídaně "Opravné položky a odpisy aneb přistupujeme k této oblasti v praxi správně", můžete si zde stáhnout podkladovou prezentaci.

19. 5. 2020 — Klubový večer 17. 6. "Ten(to)krát v Mexiku"

Buenos dias! Nepřehlédněte první reálnou klubovou akci po uvolnění nouzového stavu. V prostředí restaurace Sabroso s překrásnou mexickou výzdobou se dozvíte něco o Mexiku, ale především o mexické kuchyni, kterou formou rautu vyzkoušíte. K ochutnání bude připravena i Mezcala. Přijďte se pobavit s přáteli a užít si gurmánský zážitek. Adios amigos!

15. 5. 2020 — Virtuální snídaně s Alicí Šrámkovou a Liborem Vaškem

Webináře stále táhnou a tak poprvé proběhne on-line i klubová akce. Snídaně s názvem "Opravné položky a odpisy aneb přistupujeme k této oblasti v praxi správně", se uskuteční ve středu 27. 5. 2020. Důležitost tohoto webináře, který by rozhodně neměl uniknout Vaší pozornosti, podtrhuje i představení tzv. impairmentu a jeho řešení v účetnictví v souvislosti s COVID – 19. Jedná se o jedno ze zásadních témat účetnictví a účetní závěrky roku 2020. Přihlásit se můžete zde.

7. 5. 2020 — Zvýšení ošetřovného, kompenzační bonus i změna sazby DPH

Společnost SM-DATA přináší aktuální novinky schválené ve dnech 1. 5. - 7. 5. 2020. Zahrnují parlamentem schválené zvýšení ošetřovného na 80 %, kompenzační bonus pro některé společníky s.r.o., snížení sazby DPH na 10 % pro vybrané služby a zboží či změny v zákoně o spotřebních daních.

Aktuální novinky schválené ve dnech 1. 5. – 7. 5. 2020

29. 4. 2020 — Jak se ubránit syndromu vyhoření? Dozvíte se 19. 6. v Poděbradech.

S ohledem na všeobecnou situaci byl seminář "Jak se ubránit syndromu vyhoření – timemanagement 3. a 4 generace", vedený panem PhDr. Miloslavem Hrubým přesunut na pátek 19. 6. 2020 do Poděbrad. Na semináři se naučíte rozpoznat příznaky vyhoření, identifikovat rizikové faktory a především podniknout vlastní kroky k jeho eliminaci. Doporučujeme, v případě zájmu, přihlásit se co nejdříve.

24. 4. 2020 — Pravidelný informační servis přináší novinky k 24. 4. 2020

Přinášíme Vám aktuální přehled dosud schválených změn v souvislosti s pandemií koronaviru. Aktuální materiál vypracovaný společností SM-DATA, která je členem KCÚ, zahrnuje mimo jiné: normy schválené parlamentem, daňové úlevy, dopady pandemie na zaměstnavatele a jejich zaměstnance, podpůrné programy pro postižené firmy či náhrady škod v důsledku pandemie.

Aktuální novinky schválené ve dnech 20. 4. - 24. 4. 2020

20. 4. 2020 — Aktualizovaný webinář 27. 4. 2020, Přehled aktuálních opatření přijatých v souvislosti s COVID-19

Pro velký úspěch webináře konaného 14. 4. na uvedené téma, uskuteční se 27. 4. znovu s tím, že zahrne i novinky, které se od té doby udály. Obsahem semináře, který je pro členy zdarma, zústává přehled aktuálních účetně-daňových opatření přijatých v souvislosti se šířením nového typu koronaviru.  Lektory webináře budou Jan Molín a Libor Vašek.

Seminář bude opět realizován on-line prostřednictví MS Teams. Bližší informace zde.

17. 4. 2020 — Aktuální novinky od společnosti SM-DATA

I tento týden je Vám k dispozici již pravidelné zpravodajství od spol. SM-DATA, tentokráte přinášející zejména aktuální novinky schválené ve dnech 10. - 17. 4. 2020. Součástí je i manuál pro zaměstnavatele, týkající se podpory zaměstnanosti a harmonogram uvolnění v oblasti podnikání. Podrobné informace najdete v přiložených dokumentech.

Aktuální novinky

Program podpory zaměstnanosti

Harmonogram uvolnění

9. 4. 2020 — Koronavirus: Kompletní přehled dosud schválených změn v minulých týdnech

Díky společnosti SM-DATA Vám přinášíme aktuální novinky schválené ve dnech 6. 4. - 9. 4. 2020.

Kompletní přehled zde.

9. 4. 2020 — Webinář 14. 4. 2020, Stručný přehled aktuálních opatření přijatých v souvislosti s COVID-19

Pro členy Komory je připraven webinář, jehož obsahem bude přehled aktuálních účetně-daňových opatření přijatých v souvislosti se šířením nového typu koronaviru. Lektory webináře budou Jan Molín a Libor Vašek.

Seminář bude realizován on-line prostřednictví MS Teams. Kapacita semináře, který je pro členy zdarma, je limitována a je určena pro první 30 registrovaných. Bližší informace zde.

7. 4. 2020 — Dopis Mgr. Ing. Magdaleny Králové

Přinášíme Vám dopis Mgr. Ing. Magdaleny Králové, prezidentky Svazu účetních ČR, týkající se úlohy účetních v současné době poznamenané pandemií koronaviru a vyvolanými ekonomickými problémy.

SUCR dopis spolkům

SUCR dopis účetním

6. 4. 2020 — Koronavirus - nová doporučení a shnutí

Jak jsme Vás již informovali 28. 3., díky společnosti SM-DATA, a.s., člena KCÚ a účetní kanceláře KCÚ, Vám můžeme přinášet zajímavý materiál představující důležité informace v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a s dalšími omezeními v souvislosti s koronavirem. Jedná se především o novinky a úlevy z minulého týdne v oblasti daní, mezd, práva a dalších podpůrných programů.

Manuál programu antivirus

Koronavirus KCÚ a SMD 2. 4. 2020

Vnitřní mzdový předpis VP částečná nezaměstnanost

Desatero boje s koronavirem

Stanovisko k pojmům

30. 3. 2020 — Účetní on-line semináře s videolektorem

Současná doba vyžaduje vzdálenou komunikace, vzdálené vzdělávání, neboť bez něj se neobejdeme. Reagujeme na potřeby členů, na potřeby nás všech a spouštíme spolupráci na platformě účetních on-line seminářů. Otevírají se Vám tak zcela nové možnosti vzdělávání a věříme, že tuto nabídku oceníte.

Spolupráce se společností Videolektor.cz Vám umožní přístup k celé řadě odborných školení formou videozáznamů, při nichž se virtuálně potkáte s řadou známých lektorů. 

Pro členy Komory sleva 20 % na předplatné i jednorázové nákupy. A ještě výhodnější podmínky v rámci aktuálních nabídek.

30. 3. 2020 — Společnost NeoTax informuje o podmínkách podání daňového přiznání daňovým poradcem

S ohledem na pandemii mají možnost využít podání v prodlouženém termínu (do 1. 7. 2020) všechny fyzické a právnické osoby. Zastupování daňovým poradcem však není pouze o odkladu termínu. Finanční úřad daňová přiznání podaná daňovým poradcem posuzuje jinou optikou s ohledem na skutečnost, že poradci jsou zákonem regulováni a odpovědni za správnost podání.

Společnost NeoTax, s.r.o. připravila pro uživatele KCÚ možnost objednat odklad podání online, do půlnoci 1. 4. 2020, s 25% slevovým kódem ve tvaru KOMORA. Pro vyplnění odkladu pro fyzické i právnické osoby klikněte zde.

Aktuální informace naleznete také na www.odklad.cz, nebo kontaktujte podporu e-mailem: odklad@neotax.eu či telefonicky: 736 487 279.

28. 3. 2020 — Koronavirus - shrnutí a doporučení - daně, mzdy, právo

V důsledku pandemie koronaviru se nacházíme všichni v nelehké situaci, rádi bychom vám touto cestou usnadnili orientaci v navrhovaných změnách a možnostech řešení vaší současné situace v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a s dalšími omezeními.

Společnost SM-DATA, a.s., člen KCÚ a účetní kancelář KCÚ, připravila pro vás následující materiál shrnující stručně připravované nebo již vyhlášené novinky a úlevy v tomto týdnu (23. - 27. 3.) v oblasti daní, mezd, práva a dalších podpůrných programů.

Koronavirus - shrnutí a doporučení

Pracovněprávní desatero boje s koronavirem

Pojmy "průměrný výdělek" a "redukovaný průměrný výdělek"

26. 3. 2020 — Koronavirus v účetních závěrkách

V souvislosti s aktuální složitou globální situací související s infekcí COVID-19 a v souvislosti s opatřeními přijatými k zamezení jejího šíření, která v různé míře dopadají na všechny účetní jednotky, se značně změnila ekonomická situace a účetní jednotky by tyto významné změny měly reflektovat ve svých účetních závěrkách. 

Pokud stále ještě nemáte sestaveny a schváleny účetní závěrky, vnímejte, že se v nich musíte vypořádat s koronavirem. Je to zásadní událost po rozvahovém dni, která může mít různé dopady na účetní jednotky a to až do krajní situace narušení předpokladu trvání podniku.

Komora auditorů připravila doporučení pro auditory. Bezesporu použitelné pro samotné účetní jednotky a jejich vedení bez ohledu na to, zdali jsou auditované.

Doporučení naleznete zde www.kacr.cz/covid-191 a doporučujeme mu věnovat pozornost.

18. 3. 2020 — Společnost Software ONE hledá posilu na pozici Senior účetní

Švýcarská společnost Software ONE hledá do svého finančního týmu zodpovědnou posilu na pozici Senior účetní. Jedná se o práci v příjemném prostředí a kolektivu profesionálů, kteří se starají o hladký chod české pobočky. Bližší informace naleznete zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...48 | 49 |
Skočit na začátek