Novinky

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...47 | 48 |

Strana 1 z 48, zobrazeno 20 záznamů z celkových 952, záznamy 1 až 20

7. 1. 2020 — Daňař & daňová firma roku: Konec hlasování se blíží!

Ve středu 8. ledna má veřejnost a odborná veřejnost poslední možnost poslat svůj hlas v soutěži Daňař & daňová firma roku 2019, jež pořádá nakladatelství Wolters Kluwer ČR. Hlasovat je možné mimo jiné v kategoriích Daňař roku, Daňová naděje či Nejžádanější zaměstnavatel v daních prostřednictvím webové stránky www.danar-roku.cz.

Výsledky hlasování budou vyhlášeny na slavnostním večeru 5. února 2020.

Mediálními partnery soutěže jsou Komora daňových poradců ČR, Komora certifikovaných účetních, ČIIA a Svaz účetních ČR.

Více informací o soutěži a jednotlivých kategoriích najdete na www.danar-roku.cz.

 

20. 12. 2019 — PF 2020

18. 12. 2019 — Bulletin KCÚ č. 3-4/2019 právě vyšel!

Dlouho očekávané poslední letošní vydání Bulletinu Komory je venku - se zpožděním, ale o to "nadupanější". 

Hlavním tématem jsou cizoměnové operace, ale dočtete se i o účetnictví developerů, využití umělé inteligence v účetnictví, zrození controllingu, etice v účetní praxi a o dalších informacích nejen z Komory. 

Na základě mnohých požadavků od Vás členů jsme prvně Bulletin vydali jen v elektronické podobě (PDF), k dispozici je ale také na svém místě na webu ZDE (Pro členy / Bulletin KCÚ - aktuální ročník). Bulletin byl Vám byl rozeslán emailovým zpravodajem dne 17. 12. 2019.

Tak příjemné vánoční čtení!

17. 12. 2019 — Nová členka Etické komise KCÚ: Ing. Petra Špačková

Nová členka Etické komise KCÚ: Ing. Petra Špačková

Od 11. 12. 2019 je novou členkou Etické komise KCÚ Ing. Petra Špačková, kterou XXIII. Sněm Komory doporučil v souladu s § 246 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů do této komise kooptovat, neboť do volby neobsazeného třetího člena Etické komise KCÚ se nikdo nepřihlásil a nebyl tak nikdo na XXIII. Sněmu Komory zvolen. 

Petře přejeme mnoho zdaru v novém profesním poslání!

13. 12. 2019 — Hledáme nejlepší daňaře roku 2019. Hlasování otevřeno!

Hledáme nejlepší daňaře roku 2019. Hlasování otevřeno!

V pátek 13. prosince odstartovalo druhé kolo soutěže Daňař & daňová firma roku. Hlasování bylo otevřeno ve vybraných kategoriích soutěže, u kterých probíhala v průběhu listopadu nominace ze stran odborné veřejnosti. Své hlasy můžete posílat odborníkům mimo jiné v kategoriích Daňař roku nebo Daňová naděje prostřednictvím webové stránky www.danar-roku.cz. I nadále je možné posílat hlasy také v kategoriích Nejvstřícnější územní pracoviště finančních úřadů a Nejžádanější zaměstnavatel v daních, kde neprobíhala nominační fáze.

Hlasování končí 8. ledna 2020 a výsledky budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru 5. února 2020.  Mediální podporu zajišťují Komora daňových poradců ČR, Komora certifikovaných účetních, Český institut interních auditorů a Svaz účetních ČR.

Více informací o soutěži a jednotlivých kategoriích najdete na www.danar-roku.cz.

12. 12. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost Squire Patton Boggs s.r.o., advokátní kancelář hledá do svého týmu účetní na zkrácený úvazek (2 dny). Pracoviště na Praze 1 (Václavské náměstí).

11. 12. 2019 — Výsledky soutěže ÚČETNÍ ROKU 2019 jsou známy!

ÚČETNÍ ROKU 2019 se stala Renáta Pavičová. Kdo získal titul ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019?

Společnost Wolters Kluwer ČR pod odbornou záštitou Komory certifikovaných účetních a Svazu účetních České republiky uspořádala druhý ročník soutěže ÚČETNÍ ROKU. Slavnostní galavečer, při kterém si skleněnou plaketu odnesli čtyři ocenění, se uskutečnil v úterý 10. prosince 2019 v pražském hotelu International.

 

Soutěž ÚČETNÍ ROKU má za cíl vybrat nejlepší profesní účetní/nejlepšího profesního účetního a také nejlepší účetní firmu v České republice. Nominace na vhodné kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU 2019 i nominace na ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2019 mohla široká veřejnost zasílat od 1. května do 31. srpna 2019. Rozhodování o vítězích pak bylo v rukou odborné poroty, která se scházela pravidelně v průběhu podzimu.

Stejně jako v minulém ročníku v porotě zasedli zástupci předních účetních institucí v České republice a významné osobnosti z účetní sféry. Z nich můžeme jmenovat například paní Janu Skálovou, členku Prezidia Komory daňových poradců ČR, nebo Jana Molína, předsedu Etické komise Komory certifikovaných účetních a zástupce vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu VŠE v Praze. Nově porotu obohatili také zástupci vítěze z minulého ročníku, konkrétně ze společnosti CESORG, spol. s r. o., z Hradce Králové, jež získala titul ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2018. Vznikla tím nová tradice, kdy vítěz z předešlého ročníku bude mít příležitost usednout v porotě pro ročník následující. Roli předsedy poroty pak převzal Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních (kompletní složení poroty je dostupné na webových stránkách soutěže).

„Před rokem jsem končil slovy, že soutěž má svůj smysl a potenciál pro další roky a jsem moc rád, že Wolters Kluwer svůj záměr potvrdila a letos jsme vyhlašovali vítěze druhého ročníku. Vybaveni poznatky z průběhu prvního ročníku jsme udělali pár změn a za podstatnou považuji osobní setkání se zástupci účetních firem, které byly vybrány do finálního rozhodnutí. Těší mě velmi, že za finalisty ÚČETNÍCH FIREM jsou úžasné podnikatelské příběhy, dlouhodobé budování postavení, získávání praxe a klientů, kteří se na své účetní mohou spolehnout a jsou jim opravdu obchodními partnery. U všech je též znát schopnost se rychle adaptovat v dynamickém vývoji digitalizace a automatizace účetnictví. Obdobné bylo znát u většiny finalistů ÚČETNÍHO ROKU. Šlo o osobnosti s dlouholetou praxí, které se sami posouvají dále, působí v různých odvětvích a nejsou jen účetními s vlohami naplnit statutární povinnosti, ale jsou partnery v businessu, kteří komunikují, radí, přemýšlejí a mají snahu účetní postupy a procesy vylepšovat. Výběr vítěze nebyl opětovně jednoduchý, věřím, že jsme přistoupili k výběru odpovědně, a děkuji všem kolegům v porotě za jejich spolupráci.“, shrnul letošní výběr a rozhodování poroty ve svém úvodním slovu Libor Vašek, předseda poroty.

V kategorii ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019 byly vyhlášeny tři přední příčky. Na třetím místě se umístila společnost EKKONT Oslizlová, s.r.o., z Opavy, druhé místo obsadila společnost Mazars s.r.o., se sídlem v Praze, a vítězem, ÚČETNÍ FIRMOU ROKU 2019, se stala společnost SLUTO s.r.o., která má kanceláře v Praze i Brně.

Titul ÚČETNÍ ROKU 2019 získala paní Renáta Pavičová, která v současné době působí ve společnosti 3E PROJEKT, a. s., a v účetnictví má více než 20letou praxi. 

Fotografie ze slavnostního večera budou uveřejněny na stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

 

10. 12. 2019 — Hlavní změny schválené XXIII. Sněmem Komory

Připravili jsme pro Vás, členy Komory, přehled hlavních změn schválených XXIII. Sněmem Komory, který je k dispozici v uzamčené části Sněmu 2019 ZDE:

- změny Stanov účinné od 13. 11. 2019 (aktuální znění Stanov zde),

- změny Příspěvkového a poplatkového řádu účinné od 1. 1. 2020 a

- změny Směrnice o Systému kontinuálního profesního vzdělávání účinné od 1. 1. 2020 (tj. platné pro plnění KPV až za rok 2020).

Novelizovaná znění norem účinná od 1. 1. 2020 naleznete v úvodu příslušných norem zde: Informace komory / Normy nebo Vzdělávání / Kontinuální profesní vzdělávání / Směrnice.

5. 12. 2019 — Základní údaje k závěrečné fázi EET

Na základě spolupráce s MFČR Vám přinášíme stručný informační leták se základními údaji k závěrečné fázi EET. V online verzi je leták opatřen aktivními prokliky na stránky Ministerstva financí www.etrzby.cz, resp. na konkrétní sekce, kde se o daném dílčím tématu dočtete detailní informace.

Informační leták je také volně dostupný ke stažení zde:https://www.etrzby.cz/cs/novinky_Novela-zakona-o-evidenci-trzeb-nabyla-platnosti

Se závěrečnou fází EET Vás přímo zástupci MFČR seznámí na komorovém semináři "Účetní a daňové novinky roku 2020" dne 9. 12. 2019 v Praze.

29. 11. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost RM tax, s.r.o. hledá do svého týmu junior účetní na zkrácený úvazek. Místo výkonu práce na Praze 1.

25. 11. 2019 — Připomínkové řízení k návrhu věcného záměru nového ZoÚ

Komora byla v rámci mezirezortního připomínkového řízení ze strany MFČR oslovena k zaslání připomínek k návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví. Materiály jsou k dispozici zde. Prosíme o zaslání připomínek nejpozději do 18. 12. 2019.

21. 11. 2019 — Daňař & daňová firma roku 2019: Poslední možnost nominace!

Daňař & daňová firma roku 2019: Poslední možnost nominace!

V pátek 22. listopadu 2019 máte poslední možnost nominovat daňové odborníky v již 10. ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku, který byl zahájen na začátku listopadu. 

Jak široká veřejnost, tak i sami odborníci mohou hlasovat pro nejlepší daňové specialisty, daňové osobnosti či instituce v celkem šesti kategoriích. Nominační fáze ve vybraných kategoriích bude ukončena v pátek 22. listopadu přesně o půlnoci. Celkové hlasování pak bude uzavřeno 8. ledna 2020 a výsledky budou vyhlášeny o měsíc později, konkrétně 5. února 2020. Pro nominaci a hlasování využijte webových stránek www.danarroku.cz.

Pořadatelem soutěže je společnost Wolters Kluwer ČR, a. s. Mediální podporu zajišťují mimo jiné Komora daňových poradců ČR, Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních ČR.

18. 11. 2019 — Konference Top Finance Forum: 20. 11. 2019 Praha

Konference Top Finance Forum:

Svět daní a podnikových financí 2020 – dnes s experty o tom, co čekat už zítra. 

Připravte se včas na změny v daňové oblasti pro rok 2020, ať už jde o daň z příjmu, spotřební daně či DPH. Do Vašeho finančního řízení zasáhne i novela daňového řádu či nový pokyn GFŘ k transferovým cenám. 

Vstupné snížené o 30 % pro členy Komory certifikovaných účetních. Do poznámky uveďte heslo: člen KCU.

Praha: středa, 20. 11. 2019 

Podrobné informace o programu konference, přednášejících a objednávkový formulář naleznete na webových stránkách zde. 


Výběr z témat:

•    změny v oblasti přímých daní pro rok 2020

•    novela DPH 2020 - Quick Fixes

•    novela daňového řádu a její odraz do daňových kontrol

•    nový pokyn GFŘ s detailnějším pohledem na srovnávací analýzu při využití transferových cen

1. 11. 2019 — Nominujte nejlepší DAŇAŘE a DAŇOVÉ FIRMY ROKU 2019

V pátek 1. listopadu 2019 byl zahájen jubilejní 10. ročník soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU. Na webových stránkách soutěže www.danar-roku.cz je možné od půlnoci ze čtvrtka na pátek zasílat nominace či hlasy v celkem šesti kategoriích. Součástí soutěže je také vyhlášení kategorie ETL Největší poradenské firmy za rok 2019, která byla nově zařazena v minulém roce.

I v letošním ročníku bude moci odborná veřejnost, kterou představují experti a specialisté z daňové oblasti, rozhodnout svými hlasy o titulech: Daňař roku 2019, Daňová naděje roku 2019 a Daňová osobnost roku 2019. Vedle toho široká veřejnost (bez omezení) může zaslat hlas svému nejoblíbenějšímu lektorovi v daních, nejvstřícnějšímu pracovišti finančního úřadu či může nominovat poradenskou firmu na post nejžádanějšího zaměstnavatele v daních za rok 2019. 

Nebude chybět také vyhlášení žebříčku největších poradenských firem v kategorii pod názvem „ETL Největší poradenské firmy roku 2019“, jež podpořila firma ETL Global.

Hlasování probíhá na webových stránkách soutěže www.danar-roku.cz až do 8. ledna 2020. Výsledky soutěže budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru o měsíc později, konkrétně 5. února 2020. 

Pořadatelem soutěže je společnost Wolters Kluwer ČR, a. s. Mediální podporu zajišťují mimo jiné Komora daňových poradců ČR, Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních ČR.

Harmonogram soutěže:

  • zahájení 1. listopadu 2019,
  • ukončení hlasování 8. ledna 2020 (nominace do 22. listopadu 2019),
  • slavnostní vyhlášení výsledků 5. února 2020.

Více informací naleznete na webové stránce www.danar-roku.cz.  

Daňař & daňová firma roku je ochrannou známkou společnosti Wolters Kluwer ČR, a. s.
Kontaktní osoba: Andrea Doušová
E-mail: Andrea.Dousova@wolterskluwer.com
Mobil: +420 731 516 376

17. 10. 2019 — XXIII. Sněm Komory - pokračování 13. 11. 2019

Vážené členky a členové,

pokračování XXIII. Sněmu Komory certifikovaných účetních, který byl dne 8. 10. 2019 přerušen, se bude konat 13. 11. 2019 od 14.30 po odborné konferenci Komory ve stejných prostorách, tedy v Kamenném sále Rezidence ostrovní na adrese Ostrovní 222/8, Praha 1.

Prosím o přihlášení se na pokračování Sněmu zde.

Plná moc pro zmocnění člena na pokračování Sněmu ke stažení zde (LZE použít plnou moc předloženou 8. 10. 2019 - již předložené plné moci zůstávají platné i pro pokračování Sněmu, pokud zmocněnec bude přítomen na pokračování Sněmu).

10. 10. 2019 — XXIII. Sněm Komory byl přerušen

Vážené členky a členové,

dovolte mi, abych Vás informoval, že XXIII. Sněm Komory certifikovaných účetních konaný 8. 10. 2019 byl z důvodu mnoha diskusí hojného počtu přítomných nejprve o 3 hodiny prodloužen a následně i přerušen. Zápisy mandátové, návrhové a volební komise Sněmu (včetně souvisejících dokumentů) upravené jednacím řádem Sněmu byly se souhlasem Sněmu předány Etické komisi Komory a výsledky celého Sněmu budou zveřejněny po ukončení Sněmu. Datum pokračování přerušeného Sněmu bude brzy zveřejněno.

Jako předsedající Sněmu, a i jménem Výboru Komory, velmi děkuji všem přítomným za vysokou účast a budeme rádi, když se v tak hojném počtu sejdeme i při pokračování přerušeného Sněmu, abychom společně věcně diskutovali další body programu Sněmu ve prospěch Komory. Zároveň bych rád poděkoval také kolegyním zejména z kanceláře za jejich úsilí při přípravě a organizaci Sněmu.

Petr Píša

4. 10. 2019 — Workshopy: Digitalizace a automatizace v účetnictví ... pokračujeme!

Komora ve spolupráci se svými partnery opět připravila pokračování další tentokrát podzimní série workshopů k digitalizaci i automatizaci účetnictví. Přijďte se inspirovat a "nasát" možnosti, které současný digitální svět pro vedení účetnictví nabízí:

Praha, 18. 10. 2019 - bližší informace a přihláška zde

Brno, 6. 12. 2019 - bližší informace a přihláška zde

Čeká Vás "digitální" mzdový portál, nejen cesťáky na pár kliků aneb konec nekonečného schvalování, nástroj, se kterým již neřešíte nekompletní a pozdě dodané účetní doklady nebo digitální transformace účetnictví ... a nejen to!

9. 9. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost DEK a.s. hledá do svého týmu kolegyně/kolegy na pozici účetní a junior účetní

6. 9. 2019 — Pozvánka na XXIII. Sněm KCÚ

 
Pozvánka na XXIII. Sněm Komory, který se bude konat 8. 10. 2019 od 10.00 v Braunově domě na Karlově náměstí v Praze byla zveřejněna a poslána členům Komory. Samotnému Sněmu bude předcházet od 8.45 ranní rozjezd s JUDr. Davidem Bauerem, ředitelem Odboru regulace a metodiky účetnictví, o věcném záměru nového zákona o účetnictví.

Bližší informace naleznete zde.

4. 9. 2019 — Další termín školení "MS excel pro účetní a daňové poradce I.": 27. 9. 2019

Vzhledem k tomu, že kapacita školení "MS excel pro účetní a daňové poradce I.", který se koná v Praze dne 9. 10. 2019, byla vyčerpána, sjednali jsme pro Vás ve spolupráci se společností NICOM a.s. otevření dalšího termínu tohoto oblíbeného školení v Praze, a to již 27. 9. 2019! Bližší informace zde. Neváhejte a přihlaste se prostřednictvím přihlášky na webu.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...47 | 48 |
Skočit na začátek