První složenky pro zaplacení daně z nemovitých věcí dorazí v těchto dnech do schránek poplatníků

Tisková zpráva GFŘ
21. 4. 2021

Finanční správa začala rozesílat celkem 3,3 mil. obálek se složenkami na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2021 a informace pro placení daně z nemovitých věcí e-mailem, případně do datové schránky. Složenky by měly být poplatníkům doručeny do schránek nejpozději do 25. května letošního roku.

Více

Celá tisková zpráva k dispozici zde.

Účetní jako digitální nomádi

onbusiness.cz
21. 4. 2021

Účetní profese je jedna z nejstarší a nejpotřebnějších od „počátku" naší civilizace. Roboti účetním práci nevezmou, ale radikálně ji změní. Nové technologie sice zefektivní proces zpracování účetnictví, ale nastavení nových pravidel vyplývajících z neustálých legislativních změn nebo samotnou interpretaci dat a jejich použití v účetnictví dokáže jen člověk.

Více

Celý článek zde.

Antivirus je prodloužen do konce května!

Tisková zpráva MPSV
19. 4. 2021

Program Antivirus, který už zachránil více než milion pracovních míst, bude prozatím pokračovat až do konce května. Prodloužení dosud nejlépe fungujícího vládního protikrizového programu doporučila v minulém týdnu tripartita a dnes o něm rozhodla i vláda. Důvodem prodloužení Antiviru je jak pokračující nepříznivá epidemiologická situace, tak předpokládaný termín nabytí účinnosti „kurzarbeitu“ k 1. lednu 2022.

Více

Kompletní tisková zpráva zde.

Kontrolujete si přehled dob důchodového pojištění, či zda jste přihlášeni k nemocenskému a důchodovému pojištění?

Tisková zpráva ČSSZ
12. 4. 2021

Kontrolujete si pravidelně svoje doby důchodového pojištění nebo to, zda vás zaměstnavatel řádně přihlásil k nemocenskému a důchodovému pojištění a odevzdal za vás evidenční listy důchodového pojištění? Je to opravdu důležité.

Více

Celá TZ zde.

Finanční správa dosud vybrala 1 332 018 daňových přiznání a začíná vracet přeplatky

Tisková zpráva GFŘ
6. 4. 2021

Letos Finanční správa vybrala prozatím 1 165 052 daňových přiznání od fyzických osob a 166 966 od osob právnických. Během prvního dubnového dne lidé podali ještě 64 422 tisíc přiznání. Pro srovnání - v minulém roce bylo k 1. dubnu 2020 celkem vybráno 1 387 072 přiznání k dani z příjmů. Z toho 1 180 678 od fyzických osob a 206 394 od právnických osob.

Více

TZ naleznete zde.

Budeme moct být konečně digitální? Ptají se účetní.

personalista.com
9. 4. 2021
aktual24.cz
11. 4. 2021

Někteří účetní se tomuto kroku bránili a brání, ale poslední rok jasně ukázal, že není cesty zpět a kdo neinovuje, nebude v budoucnosti prosperovat. Z průzkumu KCÚ z léta roku 2020 vzešlo, že největší překážkou pro mnohé účetní pro práci z domova byly právě ony papírové šanony a dokumenty, které náhle zůstaly v kanceláři. Práce se tak pro ně stala složitější a digitalizace, po které i jejich samotní klienti již několik let volají, získala své reálné opodstatnění.

„Jde o mindset, jak se v dnešní době často používá, účetních. Ti, kteří se rozhodnou setrvat v minulosti papírů, budou mít práci velmi komplikovanou, ne-li v budoucnosti nemožnou, protože i sami klienti již vyžadují přechod na digitální podobu dokladů. Ušetří jim to totiž nejen čas, ale i peníze," říká Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních.

Více

Kompletní text - personalista.cz k dispozici zde.

Text zprávy na aktual124.cz je zde.

Komu pokvete pšenka na trhu práce

Učitelské noviny
7. 4. 2021

Každá šestá profese bude podle aktuální zprávy OECD vyžadovat kvůli automatizaci a robotizaci zvýšení kvalifikace. K takovým povoláním patří i účetní, kterou OECD zahrnuje mezi povolání nadprůměrně ovlivněná takzvaným průmyslem 4.0. Naplňuje se tak predikce studie Oxfordské univerzity, která uvádí, že účetní patří mezi profese s 98% pravděpodobností náhrady robotem.

Podle některých odborníků by si proto měli studenti středoškolských ekonomických a administrativních oborů začít rozšiřovat odborné dovednosti už při škole, aby byli do budoucna konkurenceschopní na trhu práce.

Více

Celý článek zde.

Máte už zaplacené zálohy na paušální daň?

Tisková zpráva GFŘ
30. 3. 2021

Finanční správa zaznamenala, že někteří živnostníci, kteří se přihlásili k paušální dani, nezaplatili pravidelné měsíční zálohy. Živnostníci, kteří se k paušální dani do 11. ledna 2021 přihlásili na finančním úřadu a nedostali oznámení o nesplnění podmínek, se podáním „přihlášky“ k paušální dani (Oznámení o vstupu do paušálního režimu) stali automaticky poplatníky v paušální režimu daně a nyní by měli zaplatit zálohy na daň vždy do 20. dne daného měsíce. Pro rok 2021 vychází měsíční záloha paušální daně na 5 469 Kč. Zálohy na paušální daň si lze předplatit i na několik měsíců nebo dokonce na celý rok dopředu.

Více

Celá TZ zde.

„Splňujete podmínky - Podáte oznámení – Máte prominuto“ Co je nutné udělat pro prominutí úroků z prodlení u DPH a silniční daně

Tisková zpráva GFŘ
31. 3. 2021

Pokud nemáte zaplacenou daň z přidané hodnoty (DPH) za zdaňovací období září 2020 až březen 2021 a silniční daň za zdaňovací období 2020 včetně zálohy splatné 15. 4. 2021, můžete požádat o prominutí úroku z prodlení a daň bez sankcí uhradit až do 16. 8. 2021. Prominutí umožňuje generální pardon ministryně financí. Jediné, co je potřeba - zaslat svému správci daně oznámení o splnění podmínek.

Více

Kompletní TZ naleznete zde.

OECD: 18 % profesí, včetně účetních, si musí kvůli robotizaci rozšířit kvalifikaci

kurzy.cz/zpravy
30. 3. 2021

Každá šestá profese bude podle poslední zprávy OECD vyžadovat kvůli automatizaci a robotizaci zvýšení kvalifikace. Podle ní mezi ně patří i účetní, které OECD zahrnuje mezi povolání nadprůměrně ovlivněná průmyslem 4.0. Naplňuje se tak predikce studie Oxfordské univerzity, která uvádí, že účetní patří mezi profese s 98 % pravděpodobností náhrady robotem. Podle odborníků z poradenské společnosti BDO by si měli studenti středoškolských ekonomických a administrativních oborů začít rozšiřovat odborné dovednosti už při škole, aby byli do budoucna konkurenceschopní na trhu práce.

Více

Celý článek naleznete zde.

| 1 | 2...5 | 6 | 7 | 8 | 9...25 | 26 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek